Концерт састава „PoiL Ueda“

Loading Events

« All Events

This event has passed.

Концерт састава „PoiL Ueda“

May 23, 2023 @ 7:00 pm 9:00 pm

У уторак, 23. маја, у 21 сат, у Контакт галерији СКЦ-а, наступиће јапанско-француски састав „PoiL Ueda“.

Састав „PoiL Ueda“ је резултат сарадње Јунко Уеда, вокалисткиње и сатсума-бива свирачице из Јапана и француског бенда PoiL, који изводи рок и савремену музику.

Њихов наступ и креација засновани су на јапанској епској причи из 13. века – Хеике-Моногатари. То је класик јапанске средњовековне литературе и сведочење о херојској борби – о храбрости, окрутности, моћи, слави, жртви и патњи.

Композиције „PoiL Ueda“ темеље се на традиционалном епском певању уз пратњу сатсума-бива и будистичког Схомио појања. Кроз фузију древне јапанске традиционалне музике са хипер модерном европском музичком творевином, овај пројекат пружа прилику за откривање јединственог музичког универзума.

Иновативни перформанс у коме се необуздани експериментални рок PoiL бенда стапа са благим и вијугавим гласом, убедљивом нарацијом и изузетном харизмом Јунка Уеде.

„PoiL Ueda“ су: Antoine Arnera (клавијатуре), Boris Cassone (гитара), Ben Lecomte (електрични акустични бас), Guilhem Meier (бубањ и перкусије), Junko Ueda (глас)  и Satsuma Biwa.

Цена улазнице је 400 РСД.

Go to Top